ХІХ століття… Це особлива епоха, яка подарувала світові велику кількість відкриттів та наукових досягнень. Це час розквіту літератури, музики, живопису, культури. А найголовніше – це час піднесення і романтичних історій про кохання. ХІХ століття – це епоха загадкових жінок і благородних мужчин.
Історія кохання французької письменниці Жорж Санд і польського композитора, великого піаніста Фредеріка Шопена рахується однією з найромантичніших, відомою дев’ятнадцятому століттю.
Вони так і не стали чоловіком і дружиною, їх роман приніс обом більше страждань, аніж щастя.
Але навіть і сьогодні, більше 200 років потому, люди згадують історію їхнього кохання.
Згадали про неї і ми. Тому і назвала свою літературно-музичну композицію «Безсмертна мелодія кохання». У цьому заході взяли участь учні 9-А та 9-Б класів.
Перун В’ячеслав зумів дуже талановито втілити романтизм та витонченість польського композитора Фредеріка Шопена. Клімчук Ілона донесла до глядача енергійний запал та епатажність французької письменниці Жорж Санд, яка носила чоловічий костюм, шокуючи публіку феміністськими висловами.
Розповіді про цих двох талановитих людей вели ведучі Кука Олеся, Василишин Олег та Тимків Соломія. Своєю риторикою, хорошою дикцією ведучі зуміли зацікавити глядачів навіть середньої ланки, що були присутні на заході.
Всі розповіді супроводжувались музикою Шопена, показом портретів, уривків із кінофільмів про композитора та письменницю, які ретельно готували вчитель інформатики Турчин Г. Ф. та учениця 9-А класу Турко Яна.
Хочеться відмітити талановите декламування поезій про кохання учнів Ривка Олега, Єфімової Вікторії, Пухай Марти, Гірняк Христини. На фоні етюдів композитора їхня поезія звучала дуже романтично і переконливо.
Під мелодію шопенівського вальсу учні 9-А та 9-Б класів (брати Наявки Роман та Руслан, сестри Попович Андріана та Роксолана, Перун В’ячеслав, Клімчук Ілона) зачарували глядачів танцем, який поставила Марочко Оксана Володимирівна.
Незабутніми залишилися пісні у виконанні учениць Городоцької Христини та Невиняк Юлії, які вже неодноразово радують на всіх шкільних концертах. Їх пісні «Дві зорі», «Кохання – золото» принесли глядачам багато приємних хвилювань.
У літературно-музичній композиції «Безсмертна мелодія кохання» прийняли участь і вчителі музики Подоляк В. І. та Николин С.С. Виконані пісні «Берег любові», «Минає день», «Любов останньою ніколи не буває» викликали у глядачів гучні оплески та масу задоволення , що супроводились цікавими слайдами на екрані.
Оформленням сцени займалися учениця 9-А кл. Демчук Юлія та Яворська Оксана Миколаївна.
Багато вражень залишив цей захід у вчителів та учнів школи. Дуже б хотілося, щоб та свіча, що горіла на фортепіано, за яким сидів наш актор – Шопен, стала символом-продовженням таких романтичних зустрічей, що вже неодноразово проводимо ми, вчителі світової літератури, у нашій школі.
Фіялкович Віра Іванівна,
вчитель світової літератури
спеціалізованої школи №4 |