Цей виїзний семінар було організовано вчителями хімії та біології Новороздільського НВК «Лідер». Із великим задоволенням вчителі природничих дисциплін міста погодилися на таке дійство. музейна педагогіка - інноваційна педагогічна технологія, що поєднує елементи музеєзнавства, педагогіки та психології, про що запрезентувала своїм колегам Верес Г.М. вчитель хімії НВК «Лідер» основною метою даної педагогіки є формувати в учнів здатність сприймати твори мистецтва та висловлювати особистісне ставлення до них; виховувати почуття патріотизму та свідоме ставлення до надбань світової та вітчизняної науки і культури; розвивати мислення, творчі здібності та певні практичні навички; стимулювати розвиток креативності.
Насамперед вчителі відвідали зоологічний музей ЛНУ ім. І.Франка. це по правді сказати унікальні експонати про які змістовно для нас розповів екскурсовод Заснований він у 1784 році. Статусу Зоологічного музею набув 25 лютого 1885 року.
Музейні колекції мають виняткове значення для науки і практично не підлягають відтворенню у разі їх втрати або руйнування. Вони є важливими джерелами дослідження проблем змін навколишнього природного середовища, збереження і відновлення біорізноманіття як основи функціонування біосфери. Наші вчителі із задоволенням ловили кожне слово і навіть відкривали для себе дещо нове. Під час обговорення Ощипок М,В, молодий вчитель біології, запропонувала модель проведення практичної роботи у музеї для учнів 7 го класу.
Наступним етапом екскурсії було відвідання Аптеки-музей Огляд музейної експозиції розпочинається з Торгового Залу Найцікавішими експонатами Торгового Залу є унікальні фармацевтичні ваги. Такі музейні експонати доцільно було б використовувати при поясненні теми «Короткі відомості з історія хімії» 7 кл., або «Спроби класифікації хімічних елементів» 8 кл., адже саме там згадуються давньогрецькі Боги та відкриті ними перші елементи-стихії: повітря, вогонь, вода та земля. Інтер'єр третього залу відтворює вигляд старовинної аптечної лабораторії. У темі: «Ферум. Фізичні та хімічні властивості заліза», 10 кл. дуже важливо згадати цілющість залізного вина, яке виготовляється за старовинним рецептом сам у аптеці-музеї. Про використання музейних експонатів докладно описала у своєму звіті про екскурсію Кухаришин І.М. вчитель хімії НВК «Лідер»
Трепет проймав мешканців середньовічного міста, коли вони переступали поріг цієї аптеки. Так же і вчителі біології та хімії Нового Роздолу із захопленням оглядали експонати усіх закутків музею Тут ніби витав дух здоров’я, довголіття і навіть безсмертя. Люди у це вірили, то ж саме ця віра була своєрідними психологічними ліками від недуг. Побувавши у такому музеї, ми ніби поринули у середньовіччя, пройнялися духом алхімії і готові передати отримані знання майбутнім поколінням. |