У перші дні весни, коли відчувається подих весняного вітру, зацвітають первоцвіти в лісі, учні 7-А класу Новороздільської ЗШ №3 провели свято «Рослини-символи України». Коли мова йде про рідний край, кожен українець уявляє червону калину, пшеничне поле та високі тополі край дороги. Тому на святі звучали розповіді про рослин, які зустрічаються в різних куточках України. Більшість з них росли тут з покон віку, а деякі були завезені на територію України та стали невід’ємною частиною рідного краю. Так, соняшник було завезено з Америки, та ця рослина стала символом українського села.
У дні святкування дня народження Т. Г. Шевченка не випадково лунали полум’яні слова великого Кобзаря про «садок вишневий коло хати …», по діброві вітер виє, гуляє по полю, край дороги гне тополю до самого долу» . А ще звучали чудові пісні про природу рідного краю.
Подивись ти навкруги: ріки, поле і луги.
Це наш край, це наша рідна сторона.
Край казковий, чарівний, рідний край наш дорогий .
Україно, ти, як мати, в нас одна.
На закінчення свята учні розгадували загадки про рослини та знайомились з первоцвітами нашої місцевості, які необхідно не лише знати, але й оберігати. Щоб зберегти себе і наступні покоління, мусимо повернутися до своїх предвічних джерел – відновити народові його духовні традиції ставлення до природи як джерела буття. Тому потрібно вивчати природу рідного краю, рослин, які стали символами нашої української землі. Це збагатить кожну людину духовно, дасть їй силу, натхнення і любов .
Ми працю любимо, що в творчість перейшла
І музику палку, що ніжно серце тисне.
У щастя людського два рівних є крила –
Троянди виноград, красиве і корисне.
Галина Домбровська,
Володимир Бацик,
учителі біології
Новороздільської ЗШ №3
|