21 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день із синдромом Дауна.
Але привернути увагу освітян до проблеми людей із синдромом Дауна 20 березня 2014 у Новороздільській ЗШ I-III ступенів №5 пройшов семінар-практикум «Діти сонця» для заступників директорів з НВР загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів, які працюють з дітьми з особливими освітніми проблемами.

Організаторами семінар були Панчишин Г.Ю.- головний спеціаліст відділу освіти,
Равриш Л.Я. – завідувач ПМПК, Жолубак Г.Ф. – заступник директора з НВР.
Семінар розпочався із благословення отця Романа, який не тільки поблагословив присутніх на добру і плідну працю, а й сам був активним часником зустрічі.
Про ситуацію яка нині склалася в Україні, щодо навчання дітей з синдромом Дауна, розповіла Лілія Равриш. Вона ознайомила присутніх із планом роботи семінару.
Директор школи Волчанський В.М. лаконічно представив інформацію про дітей із синдромом Дауна, інтеграцію їх у загальноосвітній навчальний простір.
Сподарик М.С. – консультант-психоневролог МПМПК виступала з доповіддю «Медичні аспекти дітей із синдромом Дауна», наголосила на тому, що якомога раніше надання допомоги дітям із синдромом Дауна, дозволить значно покращити перспективи їхнього розвитку, навчання та соціальної адаптації таких дітей, а також прогнози щодо стану їхнього здоров’я і тривалості життя.
Синенько М.Г. – консультант-логопед МПМПК повідомила про навчання і виховання дітей із синдромом Дауна. Цю думку підтримала і консультант-психолог МПМПК – Кіхтан Х.Я. Акцентувала увагу учасників семінару на особливостях і пізнавальних процесах «сонячних дітей».
Заставна Х.Я. – вчитель-логопед дала практичні рекомендації присутнім щодо роботи з дітьми, які мають ООП.
Про заснування і роботу організації центру «Тавор», яка опікується особами з особливими освітніми потребами, впровадження новітніх методик роботи з такими дітьми розказав Василишин В.М., керівник центру «Тавор».
Досвідом роботи із дітьми з ООП поділилася заступник з НВР Жолубак Г.Ф. У своїй презентації показала фрагменти відео-уроків учителів ЗШ №5 Гивель Н.М., Дзюбанської Д.М., Підгайної М.В., які працюють із дітьми «сонця». Галина Федорівна наголосила на принцип комплексного підходу до організації корекційно-педагогічного процесу, співробітництво між батьками, фахівцями, батьками і дітьми та інтеграцію суспільне життя дітей із відхиленнями психофізичному розвитку.
Підсумки семінару підвели завідувач методкабінетом відділу освіти Г.Й. Савицька та головний спеціаліст відділ освіти Панчишин Г.Ю. Вони наголосили, що лікувати та навчати «сонячних дітей» потрібно любов’ю і вірити в можливості їх розвитку. |