З початку 2018/2019 навчального року по-новому вчаться першокласники в Новій українській школі Новороздільського НВК імені В. Труша.
Наша початкова школа – це школа, у якій приємно навчатися і яка дає учням не тільки знання, як це відбувалося дотепер, а й вміння застосовувати їх у житті, до якої цікаво ходити. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлюватися та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння. А кожен учитель-початківець у часи змін, тривог і переживань стає натхненником для своїх учнів, другом і наставником. 5 грудня 2018 року в нас відбувся семінар-тренінг заступників директорів з НВР та вчителів початкових класів на тему «Особливості організації освітнього процесу в умовах запровадження Концепції Нової української школи».
Метою семінару-тренінгу було через залучення до практичної діяльності ознайомити учасників з особливостями організації освітнього процесу в умовах запровадження Концепції Нової української школи, сучасними підходами до навчання учнів початкових класів, продемонструвати створені освітні середовища, орієнтовані на дитину, на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів та принципів «педагогіки партнерства» в початкових класах НВК ім. В.Труша, а також показати деякі аспекти освітнього процесу, який здійснюється в оновленому руслі.
На початку семінару привітав учасників та побажав їм плідної роботи Токар Богдан Іванович, директор Новороздільського НВК імені В.Труша. У роботі семінару взяли участь начальник відділу освіти Новороздільської міської ради Панчишин Г.Ю., завідувач ММК Савицька Г.Є., методист ММК Саламін О.С., заступники директорів з НВР (початкова ланка), учителі початкових класів шкіл міста.
Заступник директора з НВР НВК ім. В. Труша Побережна Л.Д. продемонструвала презентацію та провела тренінг «Ранкова зустріч», де показала теоретичні засади цієї щоденної запланованої ділянки роботи вчителя з учнями класу, де панує атмосфера піклування та відповідальності, а також налаштувала учасників на позитивне сприймання програми семінару. Любов Дмитрівна акцентувала увагу на освітніх центрах, створених творчими руками педагогів та бібліотекаря школи Шпак Н.І. У зимовому стилі були оформлені класи та актова зала відповідно до назви робочого тематичного тижня першокласників – «Зима». Упродовж тематичного дня в зимову казку всіх учасників вів Сніговик, виготовлений умілими руками Бідзінської В.М., вчителя початкових класів.
Методист ММК Саламін О.С. презентувала тему «Сучасний урок у контексті НУШ». Оксана Степанівна звернула увагу на те, що сучасний урок —це урок інтегрований, компетентнісно зорієнтований, який проводять не для учнів, а разом із ними. Його характеризує не навчання словом, а навчання справою. Це перш за все урок, на якому створено комфортні умови для інтелектуального, соціального, морального становлення особистості, яка може застосовувати набуті знання в житті.
Програма практичної частини семінару була побудована таким чином, щоб продемонструвати роботу вчителів перших класів НУШ. Учасники відвідали інтегровані уроки в 1-А класі на тему «Тварини взимку » (вчитель Кіліян Оксана Василівна) та у 1-Б класі «Як зимують тварини» (вчитель Онищак Світлана Миколаївна). Присутні побачили перш за все майстерність учителів, які співпрацювали зі своїми першокласниками, спільно відкривали нові істини. Діти, переглядаючи відеофільми про нелегке зимування тварин, разом шукали і знаходили вихід: як допомогти нашим меншим друзям.
Аспектами психологічного супроводу навчання учнів у 1-х класах поділилася практичний психолог Охапська М.І.
На завершення всі учасники аплодували учням 2-х класів, які показали свою майстерність, як співаки, танцюристи, читці, у флешмобі «Зима», підготовленому учителями 2-А класу Бідзінською В.М., 2-Б класу Кравець Н.Г., вчителем хореографії Гладкою З.М. та вчителем музичного мистецтва Тимощук О.П.
Учасники семінару в ролі учнів брали участь у різних видах діяльності, а наприкінці поділилися своїми враженнями від семінару, висловили думки щодо очікуваних результатів від цієї зустрічі, подякували адміністрації та колективу за проведену роботу. Панчишин Г. Ю. та Савицька Г.Є у своїх виступах підкреслили високий науково-методичний рівень проведення семінару та побажали усім успіхів та натхнення в роботі. Ще довго учасники й організатори семінару будуть ділитися враженнями від побаченої зимової казки – семінару-тренінгу в Новій українській школі Новороздільського НВК імені Володимира Труша.
Побережна Л.Д. – заступник дектора з НВР Новороздільського НВК імені Володимира Труша
|