Головна
Реєстрація
Вхід
Субота
10.06.2023
23:17
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт відділу освіти Новороздільської міської ради

Меню сайту

Категорії розділу
Семінари [90]
Конкурси [70]
Цікаві заходи [723]
Екскурсії [52]
Відкриті уроки [81]

Хмарка тегів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

  
Головна » 2015 » Квітень » 22 » Символіка оберегів, їх виготовлення. Писанкарство
19:19
Символіка оберегів, їх виготовлення. Писанкарство

Я писала писаночку
Писала, писала,
Щоби тая писаночка
Славу здобувала.

Коли приходить весна в Україну, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя і надходять Великодні свята, сідають люди у своїх оселях біля  свічок і беруться за давнє-предавнє ремесло - розписування писанок.  

Мудрі люди кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". Кожна писанка - це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви - усе це вималюване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі.

Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у далеке минуле і пов'язана з ритуалом весняного відродження на землі.  Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов'янська жінка. Для цієї святої справи їй, окрім яєць, потрібні були: непочата вода, непочатий вогонь, нові горщики, нова полотняна серветка, бджолиний віск, свічка, фарби, розламана надвоє кісточка-вилка,  узята з півнячих грудок.

Непочатий вогонь добував господар сім'ї, непочату воду господиня брала опівночі з семи джерел. Фарби добували з пелюсток квітів, кори, коріння і листя дерев. Узор майстрині не вигадували, а списували з торішніх писанок - з року в рік, від бабусь-прабабусь. А до предметів, причетних до приготування писанок, ніхто, окрім самої господині, не смів навіть торкатися.

Так писали писанки наші далекі предкині, наші прабабусі. Ця традиція нараховує вже близько 8 тисяч років. Звичайно ж, з часом правила писання спростилися. Вода проста, кип'ячена, писанок - спеціально виготовлений у вигляді невеликої металевої воронки, а фарби беруться як «від Бога, так і від людей». Але традиція проминула всі труднощі і змогла вижити й донині.

8 квітня у НВК «Лідер»  завітали гості із  СЗШ  № 92  м. Львів,  котрих запросила педагог-організатор Ритаровська Л.З. Зустріч відбулася у музеї «Відродження»,  де гостям екскурсоводи  розповіли історію міста,  рідної школи, звернули увагу на експонати, привезені з подій на  Майдані. 

Хочу сказати,  що у  рамках проекту «Обереги» на тему: «Символіка оберегів, їх виготовлення. Писанкарство»,   учні  м. Львова показали презентації  писанки,   символіку  кольорів,   розповіли легенди, а вчитель  Оксана  Євгенівна   провела для нас майстер-клас по  писанкарству. 

Ми щиро вдячні нашим гостям і з радістю будемо  продовжувати нашу співпрацю.

                          Педагог – організатор

Ритаровська Л.З.

Категорія: Екскурсії | Переглядів: 453 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Годинник

Архів записів

Друзі сайту
  • Сайт МОН України
  • Освітній портал Львівщини
  • Український центр оцінювання якості знань
  • Львівська обласна державна адміністрація
  • Сайт Новороздільської міської ради

  • ...

    Copyright MyCorp © 2023